Тут легко буде знайти роботу й здобути перший досвід, і на цьому шляху потрібна вам мова програмування — JavaScript. Вона доволі універсальна, і її можна використовувати для широкого спектра завдань. Тож із часом ви зможете перемикнутися з фронтенду на розробку бекенду або кросплатформних мобільних застосунків, не змінюючи мову програмування.

У топ мов програмування входять Python, Java, JavaScript, C, C++, C# та інші. Одні їх мови високого рівня, тобто більш зрозумілі людям, інші – мови низького рівня, створені для машин. Попит є на програмістів, котрі вміють працювати і з одними, і з іншими.

Рейтинг мов програмування 2022

Зі створенням програмної платформи Node.JS JavaScript тепер може використовуватися і для повноцінного написання бекенду. Також існує багато бібліотек (кодів, викладених у вільний доступ), які використовують JavaScript і дозволяють створювати кросплатформні мобільні застосунки. HTML — це стандартна мова розмітки для реалізації загального вмісту та структури вебсторінки. CSS — це мова стилів, використовується для створення кольорів, стилю, макета й шрифтів вебсторінки. Ну а JavaScript — мова програмування, що використовується для створення інтерактивних функцій вебсайтів, таких як відео, аудіо, анімація.

Найбільш комфортною мовою є Dart, далі у першому кластері Clojure, Kotlin, Rust, Swift, C#, Go та TypeScript. В опенсорс-проєктах беруть участь приблизно 30% учасників опитування (це менше, ніж торік).

Але найважливіше, що знадобиться програмісту – це якісна освіта

Мовa С використовується розробки низькорівневих додатків, оскільки він найближче до апаратного. Обираєте мову програмування на якій пишуть Ваші друзі, родичі, та знайомі — хтось хто зможе допомоги Вам її опанувати, буде підказувати, направляти на вірний шлях . Вивчення HTML і CSS — відмінна відправна точка для тих, хто хоче створювати вебсайти з нуля. Ознайомившись з HTML/CSS, ви можете перейти до мов і бібліотек, таких як JavaScript, Node.js або React, щоб забезпечити вашому вебсайту необхідну функціональність. Цікаво, що Heroku була найбільш використовуваною хмарною платформою минулого року серед студентів, але цього року вона опустилася на п’яте місце.

Найпопулярніші мови програмування

Замикає трійку лідерів мова програмування С#, яка лише в цьому році за популярністю поступилась JavaScript. Але недостатньо мати тільки теоретичні знання, потрібно ще й пройти хороше професійне навчання. В Академії ШАГ програмування вивчається на практиці, теорії дуже мало.

Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?

Тому наразі JavaScript сміливо можна назвати найбільш універсальною мовою програмування. Водночас вона проста для вивчення, тож якщо хочете зосередитися на веброзробці, раджу насамперед звернути увагу саме на цю мову програмування. Дивно, але в грудні 2022 року ця мова програмування вперше з 2001 року опустилася топ мов програмування для вивчення нижче 3-го рівня індексу TIOBE. Але завдяки своєму широкому застосуванню, я не думаю, що Java буде втрачати позиції в найближчі роки. Це строго типізована об’єктно-орієнтована мова програмування загального призначення. Це високорівнева, компільована, статично типізована мова програмування загального призначення.

Найпопулярніші мови програмування

Як і раніше, більшість проєктів написані на C і C++, але видно, що зі зростанням потужності вбудованих систем з’явилось місце і для Python. Цього року найпопулярнішою мовою залишається JavaScript — 19% розробників пишуть нею комерційні проєкти. З мінімальним відривом за Python йдуть C# і TypeScript. Ruby — мова програмування популярна завдяки фреймворку Ruby on Rails. Мова програмування динамічна, високорівнева, характеризується високою швидкістю розробки, кажуть в тестуванні хороша (особисто не пробувала).

Які мови програмування найбільш високооплачувані в Україні – інфографіка

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв’яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання. Дуже важливо вникнути для початку в ази логіки (всі програми побудовані саме на її принципах). Щоб писати хороший код, недостатньо володіти лише мовою програмування. По-справжньому крутий та талановитий програміст розбирається і в інших речах. Розберемося, що необхідно знати майбутньому програмісту.

  • Це його продуктивність та можливість використання на різних платформах.
  • Краще обрати цікавий напрямок на початку, ніж силувати себе і демотивуватися у подальшому.
  • Виходячи з цього принципу, пропонуємо ознайомитись з топ 10 мов програмування, які будуть мега затребувані найближчі 5 років.
  • Використовуючи лише JavaScript, можна створити не тільки фронтенд- і бекенд-частину вебсайту, а й мобільний застосунок.
  • Можливо, це повʼязано з другою хвилею інтересу до аналізу даних.

Детальніше ознайомитись із дослідженням можна за посиланням. Неможливо досконально поринути у професію, пройшовши курси, що тривають 2-3 місяці. Python застосовують для широкого спектру завдань, починаючи звичайними програмами та закінчуючи конструюванням нейромереж. Для тих, хто тільки знайомиться зі сферою програмування та IT загалом, може підійти Python. У разі цитування обов’язкове пряме посилання на відповідні матеріали. Окремі матеріали можуть містити посилання на партнерів — це не впливає на контент та політику редакції.

Новости IT компанийОбсуждения, Форум

Щодо обробки даних, то ми бачимо, що Python стає стандартом де-факто. Цього разу зібрали 9060 анкет від ІТ-спеціалістів з України. JavaScript залишається однією з найпопулярніших для старту кар’єри в програмуванні. Всіх цікавить практична сторона, нікому не потрібен завчений матеріал. Тому обов’язково практикуйте усі навички, почуті на курсах.

Звичайно, треба мати певну схильність до цього виду діяльності, бо деяким людям це може бути просто нецікаво. Головна навичка, яка вам потрібна, — це абстрактне мислення. Програмісту важливо вміти розробити й тримати в голові алгоритм роботи програми з етапами його виконання. Також за допомогою C# можна розробляти ігри на багатоплатформовому рушії Unity. Ми склали цей всеохоплюючий список мов програмування, які користуються попитом у технічній галузі, тому ви будете знати, куди вам слід спрямувати своє навчання.